Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Loga ZCB

Sonia Turzyniecka – Armwrestling

12 września 2022

Mieliśmy przyjemność sponsorować wyjazd p.Soni Turzynieckiej na Mistrzostwa Świata IFA w Armwrestlingu (IFA World Armwrestling Championships, Dieppe, France), które odbyły się w dniach 26.09 – 2.10.2022 w mieście Dieppe we Francji.
Pani Sonia Turzyniecka to bolesławiecka sportsmenka, czołowa zawodniczka Kadry Polski Osób Niepełnosprawnych w Siłowaniu na Ręce, medalistka na arenie krajowej i międzynarodowej, w kategoriach osób niepełnosprawnych jak i kategoriach Masters.
Jest kilkukrotną Mistrzynią Polski, zdobywczynią Pucharu Polski, medalistką Mistrzostw Europy, Świata oraz Pucharu Świata Osób Niepełnosprawnych.

Podczas Mistrzostw we Francji Pani Sonia Turzyniecka zdobyła aż 4 medale:

I miejsce w kategorii Senior Grand Master +78 kg na prawą rękę

I miejsce w kategorii Senior Grand Master +78 kg na lewą rękę

I miejsce w kategorii Diseabled-Standing +65 kg na lewą rękę

II miejsce w kategorii Diseabled-Standing +65 kg na prawą rękę

Dzięki wspaniałym wynikom Pani Turzynieckiej oraz pozostałych polskich zawodników kadry, Polska zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej ogólnej! Łącznie brało udział 350 zawodników i zawodniczek z 30 państw.

Po zakończeniu Mistrzostw, zorganizowane zostało spotkanie w siedzibie głównej ZC „BOLESŁAWIEC”. Zarząd Spółki złożył serdeczne podziękowania Pani Soni za trud włożony w przygotowania na zawody sportowe oraz medale, które zdobyła.

Natomiast p.Turzyniecka podarowała Zakładom Ceramicznym „BOLESŁAWIEC” jeden ze swoich złotych medali jako forma podziękowania za pomoc finansową.

Dziękujemy serdecznie i życzymy jeszcze więcej sportowych sukcesów!